Bord med perstorpsskiva och stål stativ, l 180, b 70, h 75. Stolar med rygg och sits i trä samt stålstativ. Stolarna går att hänga upp på borden. Brickmärkta.
Ställvis hårt slitage. Repor. 1 stol lös rygg samt sits. Ett par skruvar saknas.
Ekdahls Plåtindustri AB i Röstånga.