Theme auctions online
Helsinki Winter Sale F504
Auction:
Selected Gifts E1128
Auction:
Curated Timepieces – November F529
Auction:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Auction:
Jern's Weapon Collection E1122
Auction:
A Swedish Private Collection F578
Auction:
The Beautiful Line F593
Auction:
Design Jewellery Online E1100
Auction:

PARTI STOCKHOLMIANA SAMT UPPSALA, 6 st, bla "Stockholm och dess Sköna Nejder", Stockholm 1826.

"Stockholm" av Johan Fredrik Bahr, utgiven av CA Bagge, Stockholm 1841, med utvikbar stadskarta, "Utsigter af Stockholm", Stockholm 1841, med 12 liotografier eftr F Tollin, "Upsala, Dannemora, Skokloster, Sigtuna MM", Stockholm 1858, 2 ex "Beskrifning öfver Kongl Riddarholmskyrkan" av Carl Fr Rothlieb, Stockholm 1822. Olika typer av bokband varav två Hedbergband i halvfranskt skinn.

Slitage, några bokband med skador, Bahr med lösa pärmar, Utsigter af Stockholm saknar försättsblad är fuktskadad samt har sentida band, ej i övrigt genomgångna.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.