PARTI KONSTBÖCKER, 4 st, bla "Pehr Hilleström som kulturskildrare" I-II, av Gerda Cederblom, Uppsala 1929.

Även "Svenska kopprstickare och etsare 1500-1944" av Emil Hultmark, Uppsala 1944, "Djur och stilleben i karolinskt måleri" av Bertil Rapp, Stockholm 1951. Olika typer av bokband, bla helfranskt.

Slitage, några av banden med skador, ej genomgångna.

Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.