MAGASIN, 2 st, bla "Konst och Nyhets Magasin för Medborgare af alla Klasser 1821" utg Fredrik Boije af Gennäs, Stockholm 1822.

Även "Journal des Dames et Des Demoiselles" Bryssel 1871-72. Båda verken med bla handkolorerade modeplanscher. Halvband.

Slitage, smärre skador varav bla hörnskador, ej genomgångna.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.