Även bla "Reflexioner öfver Franska Revolutionens Vigtigaste Händelser" vol I, av Friherrinnan Staël, Stockholm 1818, "Samling af Historiska bref Om det Svenska Regerings-Sättet.." andra flocken, Stockholm 1777, "Sweriges Rikes Lag gillad och antagen på Riksdagen 1734" Stockholm 1797.Halvfranska skinnband.
Slitage, skador på några bokband, ej genomgångna.