KNIV, samearbete, masurbjörk och stål, 1900-tal, sign Marttüni Finland Lapinleuku.

Blad med ristad dekor av landskap och kåta. Handtag av masurbjörk. Balja av läder med präglad dekor och med stämplad text J Marttiini oy Rovaniemi. L 56. Bladets L 45.

Balja med slitage, del saknas.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed