BORDSPENDYL, empire, Paris 1800-talets första hälft.
Mahognyfodral. Rak form med bredare sockel och något utskjutande krön. Emaljerad urtavla med inläggningar i relief. H 40, b 22. Pendel finns. Nyckel finns.
Krackelerad, smärre sprickor. Urtavla med vissa skador, slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.