SPEGEL med BLOMLÅDA, nygustaviansk. 1900-talets början.

Bronserad spegel med rikligt dekorerat krön, flätband samt hörnknoppar i form av kärvar. L 75, h 240.
Bronserad blomlåda med plåtinsats, rundade hörn samt kolonner med bladdekor. L 86, b 45, h 38.
Tot. höjd 278.

Bakstycket saknar en skiva, slitage.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed