Runt skålfat, troligen Lars Berg, Karlstad, verksam 1734-1766. Diam 32.
Runt fat, Eskilstuna, 1800-tal. Diam 40,5
Skålfat, otydliga stämplar, troligen 1700-tal. Diam 35.
Bruksslitage. Märken och repor. Smuts.