Mattallrikar, 33 st,
Förrättstallrikar, 18 st,
Assietter, 16 st,
Djupa tallrikar, 15st,
Askfat, 5 st,
Mindre uppläggningsfat, 2 st,
Kaffefat, 12 st,
Såsskål,
Terrin,
Ovalt uppläggningsfat,
Oval skålfat.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Nagg.