MOCCASERVIS, 36 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Moccakanna med lock, sockerskål på fot, 12 assietter, 2 ljusstakar, uppläggningsfat, 5 små fat, 2 vaser/ytterfoder, olika strl, helblond. 12 moccakoppar med fat, halvblond.
Mestadels förstasortering. Enstaka sprickor och nagg.