PAUL MYRÉN, 2 st, tillskrivna, olja på duk, osign, cirka 1918.
Motiv av Marskalk Gustaf Mannerheim i uniform från Finska inbördeskriget. Ojämn dukstorlek. cirka 92x106, resp. 105x118.
Har varit rullad. Ställvis färgbortfall. Slitage, fläckar, mindre revor, ytsmuts.