Förgyllda samt bronserade. Medaljongrygg med snidad dekor av bandrosett och medaljong. Sarg med snidad växtdekor. Fleuroner samt kannelerade ben. Se nr 310002.
Färgbortfall och mindre skador. Klädsel med slitage och fläckar.