Porträtt av sittande ordensprydd man bärande bl.a. ungerska förtjänstorden samt österrikiska Frans Joseph orden. 100x80.
Oramad. Ojämnt spänd duk, skador, ytsmuts, rispor och enstaka krackelyrer.