Halskedjor, manglad pansar (halvstelt), ankarlänk med stav, flätad 3-radig halskejda, l 42, 44,5, 51.Armband, pansarlänk och cordel, l 19 resp 19,5.
Bruksslitage. Enstaka bucklor.