Rektangulär slät dosa med snedställda hörn, oval dosa med infällt 1/6 Riksdaler silvermynt från 1808, Konung Gustaf IV Adolfs profil, rektangulär dosa med rikt graverad dekor, Österrike. L 7-8,3.
Slitage, bucklor, gravyr av initialer. Tillströmdosan med smärre hål samt lagningar.