HANS HAMMARSKIÖLD, Silvergelatinfotografi, porträtt av Rune Hassner
Porträtt av Rune Hassner i hand bostad Bastugatan 1948.
Bilden monterad på kartong. Bildyta 22 x 20,3 cm. Kartongens mått 37,2 x 29 cm.
Slitage.
Ytsmuts.
Nagg längs bildens kanter.
Repor.