SKRIVBORD, sengustaviansk stil, sekelskiftet 1800/1900.

Mahognyfanér. Filtklädd skiva, tre lådor i sargen, uppsats med lådor med knoppar i ben, beslag i gulmetall. L 180, b 85, h 77, tot h 117.

Bruksslitage, repor, fanérskador, krackelyrer i lacken, fläckar. Senare filtinläggning.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed