5+1(en snarlik) stolar samt bord. Stolar med rundade ben och genombruten rygg. Bord med parställda kopplade ben. L 140, B 75, H 75. Extra skiva B 45. Stämpelmärkta.
Repor. Nötmärken. Slitage. Skiva med fläckar.