Vitlackerat trä. Bestående av 7 moduler med hyllplan, skåp samt en vitrin med 2 glashyllor och glasdörrar, mått 70 x 70 x 30. 6 moduler med lådor, hyllor och skåp, mått 70 x 47 x 30. Hyllplan, 110 x 30, samt 2 st 117 x 30. 3 socklar. 2 produktionskataloger medföljer.
Mindre bruksslitage. Några rester från klistermärken. Repor. Mindre färgbortfall.