Armband, Lapponia 1986, storlek ca. 18. Halssmycke, stämplad 925, l 40. Hängsmycke, silver, finska stämplar, lilafärgade stenar, diam. 3,5. Hängsmycke, silver, Kupittaan Kulta 1975, 3 bruna stenar, l 4.
Bruksslitage.