SPEGEL, sengustaviansk, Clas Eric Reding, Karlskrona.
Förgylld och bronserad. Dekor av bladverk. Etikettmärkt Fabricerad af Clas Eric Reding i Carlskrona. (1786-1818). Spegelmakare och Glasmästare i Karlskrona. Röd lackstämpel Carlskrona.160 x 73.
Sprickor. Skador. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.