Graverad, konformad skål med plan botten dekor av strandmotiv och tre solar i moln, fat med uppsvängt brätte. Signerad Of. H.683. 30. S.P.(gravör Sten Pettersson). Höjd 12 cm, diameter 18 cm.
Slitage, repor, nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.