Omfattande 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 mindre djupa tallrikar, 4 assietter, 12 mindre assietter, stekfat, bringare, soppterrin, smörask, skål. D 18, 21, 21, 24, 24.
Obetydliga repor. Obetydligt mindre bruksslitage. Smörask med invändig mindre missfärgning.