Betsad björk, skuren dekor, två skåpsdörrar med bakomliggande låd- respektive hyllinredning. L 120, b 47, h 60. Nyckel finns.
Bruksslitage, repor samt krackelyrer. Låsen går ej att låsa. Går ej att låsa.