"Le Divorce Nécessaire" av Émilie de Varmont, 3 vol, Paris 1791. "Romerska historien i sammandrag" av Anquetil, 2 vol, Stockholm 1814-15. Halvfranska skinnband resp helband av papper.
Slitage, pappbanden med skador liksom ett skinnband med smärre ryggskada. Ej genomgångna.