EGRON LUNDGREN, akvarell, monogramsign.
Skiss. Flickporträtt. 19 x 14.
Blekt. Ej examinerad ur ram.
A tergo: Denna skiss av Egron Lundgren inköptes i febr 1893 från sterbhusdeltagarna efter hans lärjunge Virginia Larsson.