BOK, "Penu Proverbiale...Swenske Ordseder och Lärespråk..." av Christopher Grubb, Stockholm 1678.
Sambunden med "Gambla och Nyia Swea och Giötha Ordsprååks Tilökning" av Christopher Grubb, Stockholm 1677. Helfranskt skinnband från 1700-talets första hälft. Titelblad med tryck i svart och rött.
Slitage, ej genomgången.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.