BRÄNNVINSSCHATULL, trä, senempire, 1800-talets mitt.

Schatull med tre flaskor. Invändigt klätt med grönt tyg. Nyckelbricka i pärlemo. L 24, b 12, h 23. Flaskornas h 19,5-20,5. Nyckel finns.

Fanerskador, slitage, tillverkningsdefekter.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.