Fem stycken porslinsfiguriner från Bing och Gröndahl.

I gruppen av figuriner finner du en schäferhund, en pingvin, en apa, en anka och en bulldog. Samtliga figuriner kommer från den välkända och exklusiva danska porslinstillverkaren Bing & Grøndahl. Ankan är undertill 1902 Höjden på föremålen är från fyra till tio centimeter.

Figurinerna är i bra skick och det finns inga skador, förutom någon enstaka rispa och obetydligt slitage undertill.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.