ROSENTHAL, FIGURINER, 2 st porslin, "Spring" samt "Salambo", Rosenthal 1900-tal.
Balettdansös, "Spring" modell av Charol år 1926, stämplad Bavaria D.R.P.a. H 32.
Ormtjusare, "Salambo" modell av Oppel år 1927, stämplad Selb-Bavaria. H 27.
Skador, ytslitage.