Uppfällbar skiva, låda i sargen, nedåt avsmalnande ben med avslutande hjultrissor i mässing. Låset senare.
L 53, b 42, h 77,5.
Stödmekanismen för bordsskivan defekt. Spricka i lådans botten, bruksslitage. Renoverad. Lagning.