SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900.

Mahognyfanér, tre lådor, snedklaff med innanför liggande inredning av fack resp sju lådor. Höga nedåt avsmalnande ben. L 83, b 50-85, h 107. Nyckel finns.

Slitage, repor, fläckar, sprickor. Två av de avslutande lådorna går ej att öppna.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed