MATSALSMÖBLEMANG, 15 delar, barockstil, 1900-talets början.

Betsad ek, spiralformade ben på kulfötter. 2 karmstolar, 10 stolar. Bord, 2 utdragsskivor (à 60). L 109, b 140, h 75. Salsskåp, flankerade spiralformade kolonner, 2 lådor, dörrpar, profilerat löst krön, på kulfötter. L 193, b 83, h 218. Skänk, tre lådor, 2 skåp. L 190, b 60, h 105. Skänk, 2 lådor med skåp. L 110, b 52, h 93. Nyckel finns.

Enstaka sprickor, klädsel med slitage o skador, slitage, lösa delar.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed