24 mattallrikar 12 djupa tallrikar 12 förrättstallrikar 12 assietter 7 ovala serveringsfat L 22,5-40,5 2 ovala serverings skålar L 26 2 såsskålar L21 2 terriner med lock L 33-37
Slitage, nagg, krackelyr.