Formgiven 1955. Ek. Omfattande bord och 6 stolar, stolar med genombruten rygg, fast stoppad sits, klädsel av tagel. Bordsskiva fanerad med teak, 1 iläggsskiva L 58. Bordets L 154, totalt 212. B 87, H 72.
Repor. Smärre fanerskador. Slagmärken.