Dekor av bladverk i brunt. 10 mattallrikar.10 djupa tallrikar. 12 förrättstallrikar. 12 assietter. Tillbringare.Såsskål. Skål med hänkel. Skål. 4 serveringsfat.
Sannolikt II sortering. Slitage. Några med bränningsdefekter undertill. Krackelyr. Tillbringare med sprickor.