Fanerad med björk. 4 dörrar med bakomliggande hyllplan samt 4 lådor. Beslag av ben. Nyckel till lådor finns. L 178. B 57. H 132.
Nyckel till dörrar saknas. Smärre fanerskador. Repor. Två dörrar slagna.