Pin, Nina Ricci, i form av en blomma med fasettslipade pastestenar, guldfärgad metall, diam 6, i originaletui. Collier, silver, ankarlänk med integrerade vita stenar och en blå safir. Brosch och örhängen, ett par, clips, med applikation av odlade pärlor och gröna glaspärlor, l ca8 resp 2,5, i etui. Örhängen, ett par, vitmetall, filigran, i form av blomklockor, skruv, l 6,5.
Slitage. Anlöpningar. Pärlapplikationer med skador.