BLYINFATTADE FÖNSTER, 2 st, Europa, främst 1800-1900-tal.

Blyinfattade glas i grönmålade fönsterramar. Olikformade bemålade glasfragment, varierande motiv. Förstärkta på baksidan av estsat glas. 61x122, vardera, inkl träram.

Senare ramar, renoverade. Sprickor, skador.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.