BESTICKSERVISDELAR, silver, ca 58 delar, mest Carl Gustav Grönvall, Stockholm, 1820-tal. Vikt ca 2,724g.

Besticken bär adliga ätten Reuterskiölds vapensköld samt stämplade Gimo.
13 dessertgafflar.
12 dessertskedar.
10 dessertknivar + ett skaft, utan Gimostämpel. Gustav Möllenborg, Stockholm,1908.
14 matskedar.
9 matgafflar

Bruksslitage. En matgaffel trasig.

Provenance

Gimo herrgård.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed