LJUSSTAKAR, empire, ett par, 1800-talets början.

Förgylld brons. Antikiserande kvinnofigurer uppbärande svängda bladornerade ljusarmar. Cylinderformat postament med dekor av maskaroner. 3 st ljus punkter vardera. H 47,5

Slitage, repor, en kandelaber sned, lös ljusmanschett medföljer.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.