Bord, bemålat trä, brännstämplat NK Verkstäder 1920. Bricka, porslin, målad dekor i form av växter och fåglar. Rörstrand, signerad CJ daterad 1918. L 72, b 48, h 76.
Slitage repor och obetydligt nagg. Slitage på bemålning.