Skänkkanna, sexkantig flaska med skruvlock, pokal på fot med lock, stop. Tre olika fat, fem olika tallrikar. Diam 22-33. H 24-32.
Slitage, bucklor, anlöpningar, bristningar. flaskan och skänkstopet med lagningar. Flertalet delar med svisselerad dekor eller inskription. Stöldskyddsmärkningar.