RINGAR, 4 st, 18k guld med olikfärgade stenar, bl a blå safir, 1900-tal. Tot vikt 14 g.
Ring med karneol, st 18,25/57. Ring med fasettslipad ljusblå sten, st 19,25/60. Ring med fasettslipad rosa kvarts, st 20/63 samt ring med blå fasettslipad safir, 20,25/64.
Bruksslitage. Tryckskador på ring med blå safir.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.