Bas i marmor. Tympanonformat kröna. På fyra mässingsfötter. Rund emaljerad urtavla märkt á Paris. Dekor av sfinxer och kvinnorfigurer. H 38. Nyckel finns.
Repor. Sockel med nagg. Lagningar. Ej funktionstestad. Urtavla med smärre emaljskador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.