VASER , 2 st, sign. Aimo Okkolin, Riihimäen Lasi Oy samt Erkki Vesanto. Finland, 1900-talets mitt.

Klart och turkosfärgat glas, h 22 resp. frostat klart och grått glas, k 20,3. Sign. ristade i glaset.

Slitage, skråmor, på den ena smärre nagg. Otydlig numr. på den av Vesanto sign. vasen.

Auction closed
100 EUR
The auction is closed.