12 mockaskedar Hallbergs 1950-tal, 6 mockaskedar CG Hallberg 1940-tal, 6 teskedar Axel Gabriel Dufva 1922, 4 kaffeskedar John Petterson Stockholm 1909, 2 mockaskedar m utländska stämplar. L 10,5-13,5.
Missfärgningar, slitage, 10 med graverade inititaler.