Ring och 3 hängen med vit fasettslipad sten, Sten & Leine, 1974-75, h 3,3-3,5, ring strl justerbar, halskedja medföljer. 2 armband, sterling silver, Lapponia o Matti J Hyrvaninen, l 18 resp 18,5. 2 halskedjor, stavlänk, en Lapponia, l 44 resp 73,5. 2 ringar, En med reglerbar strl, strl 17,75/56, 17,25/54.
Slitage. Mindre skador på ringskenor.