YTTERFODER, FAT SAMT SKÅL, 6 delar, brons, 1900-talets första hälft.
Ytterfoder med punsad dekor samt lejonmaskaron i relief. Fat med punsad dekor. Skål med räfflad dekor. Märkta NJ. - äkta brons - svensk vara. H 1,5-7,5 diam 7,5-13.
Slitage. Anlöpningar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.